Hakkında

marka-danismani-aydin-yildiz

Marka Danışmanı Aydın Yıldız , Satış Koçu ve Satış Eğitmeni //

Aydın Yıldız; 20 yılı aşkın bir perakende sektör tecrübesine sahip bir  perakende – mağazacılık Satış Eğitmeni ve Marka Yönetim Danışmanı.

Türkcell’in yeni kurulduğu 1994′lerde Ericsonn cep telefonu “satış ekibi” içinde yer aldı.

Bir tam hizmet Ajansında 3 yıl “Reklam Yazarı” olarak çalıştı. 20’yi aşkın firmanın pazarlama iletişimi ihtiyaçlarına ulusal medya ölçeğinde Radyo, TV ve Basın mecralarında ürüne özel kreatif çözümler üretti.

Bir Departman Store Mağazacılık organizasyonunda 7 yıl Eğitimlerden sorumlu İnsan Kaynakları Müdür Yardımcılığı yaptı ve aynı zamanda firmanın reklam departmanını yönetti.

2005 Yılından itibaren MindPark Mağazacılık Danışmanlığı bünyesine firma ortağı olarak katıldı. MindPark Danışmanlık’ta bir çok Perakende Mağazalar için Marka Danışmanlığı yaptı ve Satış Eğitmeni olarak Eğitim Hizmet Projeleri üretti. Mağazacılık sistem geliştirme, satış geliştirme, kurumsallaşma ve markalaşma projeleri içinde yer aldı.

Şimdi yeni bir çalışmanın ürünü olarak Perakende Vitrini’nden açılımla farklı proje girişimleri içinde olan Aydın Yıldız; alışveriş merkezleri, kadın/erkek/çocuk giyim mağazaları ve fast fashion, fashion, ayakkabı modası, ev tekstili/home, züccaciye, iç giyim, aksesuar/bijuteri -takı, restoran, market, sinema, pastane, kafeterya, fastfood projelerinde danışman, eğitmen, denetmen pozisyonlarında çok farklı mağazacılık yapıları ve perakende zincirleri için aktif hizmetler veriyor. Aydın Yıldız;
◾“Mağazacılıkta uzman” İç mimarlık, perakende reklam ajansı ve vitrin tasarım ve uygulama gruplarıyla partner
◾“Sıfırdan” bir perakende organizasyonu oluşturma ve mağazacılık yapılandırmasında sektör deneyimli…
Yönetim Kurulu üyelerine özel liderlik, koçluk, yönetsel beceri ve strateji geliştirme konularında fikir sağaltımı moderatörlüğü ve periyodik perakende vizyon toplantıları düzenliyor.
◾20’yi aşkın eğitim ürününde yetkin öğretim performansına sahip…
*Pazarlama, satış, marka yönetimi, kurumsallaşma ve değişim konularında 400’ün üzerinde yayımlanmış makaleye sahip.
◾Türkiye’nin 50 ilinde 10.000′i aşkın kişiye eğitimler verdi…
◾“Doğrudan satış sistemleri” ve “Aktif saha satış” konularında bir çok yıldız firmanın ekipleriyle rootlara çıkıyor, saha içi aktif satış sistemi gözlemlerinde bulunuyor, satış ekiplerine koçluk yapıyor satış takımlarına performans odaklı başarı yol haritaları hazırlıyor.
Mağazacılık organizasyon geliştirmede yerinde gözlemlere dayalı SWOT analiz raporları yazıyor, satış ekiplerine mentorluk ve koçluk yapıyor, yaratıcı ve eğlenceli satış geliştirme eğitimleriyle satışları artırma projeleri hazırlıyor ve satışlara ivme kazandırıyor.
◾Ufak dokunuş ve sihirlerle geliştirilemeyecek satış olmadığını düşünüyor. “İleri Satış Teknikleri” ve  “Görsel Mağazacılık” disiplinleri özel ilgi ve araştırma alanı.
◾Mağazacılık için özel geliştirdiği yöntemlerle kuruma özel “Uzman Göz Denetimi” hizmetleri veriyor.
PerakendeVitrini.com ve Satış Sanatı.com sitelerinde günlük renkli yazılarıyla sektöre enerji taşıyor.
Reklam Yazarlığı tecrübesiyle mağaza markaları için yeni-özgün kampanyalar üretiyor. Perakendeye özel Kampanya tasarımı üretiyor.

Reklam.Club.com sitesinde Marka ve Markalaşma stratejileri üzerine makaleler kaleme alıyor.