Satış Yönetimi

Satış Gurusu Ali Kirman’ın TÜYAP İmza Günündeydim

By  | 
Satış Guruları

Satış Gurusu Ali Kirman kitap İmza etkinliği

İyi bir kitap, gerçek bir hazinedir. I Bulwer Lytton

Bugün  TÜYAP Kitap fuarndaydım.

Herkes gibi ben de “kitapların çağrısına” kulak verdim. Kitaplarla içli dışlı olma yolunda, fuara geldim.

Tahminlerimi aşan derecede çok insanın çocuk, genç, yaşlı, öğrenci, öğretmen, anne-baba, üniversiteli, arkadaşlar, topluluklar…Tüyap Kitap Fuarına akın etmişlerdi.

Bugün heryaştan insanların fuara yönelişini ve kitaplara olan ilgisini yakinen gördüm. Ülkemiz adına ve ülkemizin geleceği adına, kitaplarla aydınlanmış zihinler ve bilinçli gelecek adına mutlandım, umutlandım.

Victor Hugo güzel söylemiş:Bir kitap dünyadan daha geniştir, çünkü maddeye düşünceyi katar.”diye.

Kitaplar insanı hayata hayatı da insana bağlar. Kitaplar insanı zenginleştirir. Kelime ve kavramlarca zenginleşen insan, insanlar arasında da farklı bir yer elde eder. Sevilir. Sözü dinlenir. Fikirlerine güvenilir.

Confucius boşuna söylemiş olamaz dua niyetine şu özlü ve derin cümleyi:  “Allah’ım bana kitap dolu bir evle, çiçek dolu bir bahçe ver.”

Kitaplar insanın hayatına bilginin gücünü taşır. İnsanı olgunlaştırır. Hayatın farklı yönlerini görmesini ve kavramasını sağlar. Eğitir ve öğretir. Bazen eğlendirir.

“Kitaplar, bizi iliklerimize kadar büyüler, bizimle konuşur, öğüt verir, bize bir çeşit canlı ve uyumlu bir içtenlikle bağlıdırlar. der düşünür.” Francesco Petrarca

Eğer insanın hayatında vazgeçilmez bir alışkanlık olacaksa insanın hiç kopamadığı bir “bağımlılğı” olacaksa bence bu “kitap bağımlılığı” olmalı.

Kitap okumak bir tutku olmalı.

Canı sıkıldığında, sorunlarla karşılaştığında, yetersizlik duygusuna kapıldığında, gelişmek istediğinde, mesleğinde en iyi olmak istediğinde, sürükleyici bir romanın içinde olmak istediğinde, araştırmak bilmek istediğinde, şiirle boyut değiştirmek istediğinde “Kitaplara kaçmalı” insan.

Çünkü “Kitaplar, zamanın büyük denizinde dikilmiş deniz fenerleridir.” böyle söyler düşünür Heryo

Sevecekse en çok, hayatta “kitapları sevmeli” insan. Kitap sevgisi yüceltir. Kitap sevgisi bambaşka bir hayatın kapılarını açar insana.

Bugün kitaplara koşan insanları gördüğümde TÜYAP kitap fuarında tüm bu düşünceler geçti içimden. Hele gençlerin o pırıl pırıl gençlerin kitaba “heyecanla yönelişine” tanık olmak, beni fazlasıyla memnun etti. Yeter mi? Yetmez. Bu durum güzel ama daha fazlası gerekiyor. Her vilayete bir TÜYAP Kitap Fuarı gerekiyor. Ailelere gençlere kitabı sevdirmek adına daha çok iş dişüyor. Bu da yetmez her kişinin kendine “yaşam boyu öğrenmeyi” kişisel vizyon olarak seçmesi gerekiyor.

Bugün TÜYAP kitap fuarında mutluydum.

Mutluluk nedenlerimden birisi de değerli Satış Gurusu Ali Kirman Bey’in Ceres Yayınları standındaki imza etkinliğine katılacak olmamdı.

Ali Kirman bir Satış Gurusu. Eğitmen, konuşmacı ve yazar.

Satış Guruları

Satış Guruları Kitap Fuarında

 

Satış konusunda Türkiye’de fikir üreten, sektörde bu alanda bir çok değerli insan yetiştiren üretken bir insan. Her sektörde -30’u aşkın sektörde-satış uzmanı yetiştirme konusunda deneyimleri var. Eğitim seminerleri ve konferanslarından bugüne kadar 35.000’i aşkın insan yararlanmış.

  • Satışta Profesyonellik
  • Satışı Cepheden Yönetmek
  • Bir Konuşma Yapar mısınız?
  • Toplulukları İkna Sanatı

kitapları ve sektöre kazandırdıkları ile Ali Kirman

Satış Guruları platformunu temsilen bugün fuarda Satış Gurusu Ali Kirman’la idim. Ceres Kitaplarından çıkan yeni kitabı üzerine konuştuk. Satışı, pazarlamayı ve sektördeki son trendleri konuştuk. Değerli kitabını benim için imzaladı.

Bugün güzeldi.

Tüyap Kitap Fuarı güzeldi.

Kitaplar güzeldi….

Yayın evleri güzeldi.

Fuara oluk ouk akan çocuklar, gençler, öğretmenler, kitap-severler güzeldi.

Ali Kirman…Ve Ali Kirman İmzalı “Toplulukları İkna Sanatı” kitabı güzeldi.

Henüz fuara gelmediyseniz haftaya pazara kadar açık fuar. Ajandanıza not alın. Fuara mutlaka gelin. Fuarı mutlaka gezin.

İyilikler… Güzellikler…Burada. Çünkü Kitaplar ve değerli yazarlar burada.

Bu paylaşımı Amos Bronson Alcott’un şu enfes sözüyle bitirelim o zaman. “Ümitle açılıp kazançla kapanan bir kitap, iyi bir kitaptır.”

Sevgiyle kalın!

 

Aydın Yıldız / Marka Danışmanı

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir